BDSM dla każdego

BDSM najczęściej kojarzy się z dziwnymi praktykami seksualnymi, brutalnym stosunkiem i poniżeniem, czy na pewno tak jest?

Co oznacza skrót BDSM?

BDSM to skrót od bondage & discipline, dominance & submission, sadism & masochism, czyli związanie i dyscyplina, dominacja i uległość, sadyzm i masochizm.

W społeczeństwie najczęściej kojarzy się z dziwnymi praktykami seksualnymi, brutalnym stosunkiem i poniżeniem, fetyszami, czymś czego należy się wstydzić i trzymać w sekrecie tylko dla siebie. Często również media kreują wokół wszelkich tego typu praktyk otoczkętajemnicy, zakazanego owocu, niedostępnego dla każdego

Dominacja, uległość i role

Czy jednak aby na pewno tak jest? Niekoniecznie i o tym będziemy chcieli was właśnie przekonać. BDSM nie musi opierać się wyłącznie na praktykach seksualnych, które jednak najczęściej są włączone w cała grę. Forma zabawy zaczyna się i odbywa głównie w naszych głowach. Jest to swoista wymiana energii między partnerami. To właśnie ładunek emocjonalny czyni z tych praktyk coś pociągającego. Najczęściej relacje opierają się na szeroko pojętej zasadzie dominacji i uległości jak na przyklad:
Dom/Domina-Sub,
Pan/Pani – Niewolnik/Niewolnica,
Pet – Owner,
Brat – Brat Tamer itp.
Nie wszyscy jednak sztywno określają swoje rolę. Czego przykładem są switch’e, którzy odnajdują się zarówno po stronie dominującej jak u uległej. Więc każdy znajdzie coś dla siebie!

Bezpieczeństwo w relacji BDSM

Jednak jak w każdej grze i tu istnieją ściśle określone zasady. Wszystko musi odbywać się za obopólną zgoda uczestników, które najczęściej uzgadniane są na początku relacji lub sesji. Para, bądź grupa ludzi zgadza się na pewne aktywności, innym zaś mówi ‘nie’. Najczęściej ustala się również ‘słowo bezpieczeństwa’ na wypadek, gdyby któraś ze stron chciała zakończyć grę. Jak wszędzie zasada ‘nie, znaczy nie’ obowiązuje i tu. Wszystko odbywa się na zasadach zaufania wobec drugiej osoby, świadomej zgody i komunikacji.

Aftercare czyli empatia w relacjach BDSM

Relacje dominujące nie opierają się, jak może się wydawać, jedynie
na brutalności i karaniu. Często cała zabawa polega na sprawowaniu pieczy nad stroną uległą. Dominującą osoba musi wykazać się również odpowiedzialnością za dobre samopoczucie osoby ‘poddanej’ oraz empatią. Bardzo ważna częścią gry jest aftercare czas w którym strona dominującą ‘nagradza’ i otacza troską stronę uległą.Często do praktyk wykorzystuje się różne akcesoria typu: obroża, kajdanki, uprzęże, które możecie znaleźć na stronie oraz meble, takie jak krzyże, klatki itp. Czasem poszczególne przedmioty użyte są wyłącznie w grze emocjonalnej, w łóżku, a czasem noszone jako biżuteryjny dodatek. Nie trzeba od razu wskakiwać na głęboką wodę utożsamiając się na co dzień z power exchange, czy chodząc na kinkowe imprezy. Wystarczy wykorzystać podobne elementy w sypialni. Wszystko może kręcić się wokół urozmaicenia życia łóżkowego, odkrycia i realizacji swoich fantazji i potrzeb. Praktyki te pozwalają  również lepiej poznać swojego partnera, odkryć na nowa swoją seksualność, ulepszyć komunikację i wiele, wiele innych.

Metod i form jest wiele! Każda jest dobra! BDSM niesie za sobą dużą otwartość, chęć komunikacji, zaufanie, które powinny być częścią każdego związku.


Dodaj komentarz

zobacz inne nasze artykuły:

Professionalists – Rozmowa z Lady Sith

Dziś swoją obecnością zaszczyci nas Lady Sith – 33 letnia Semi-retired prodomme obecnie zajmująca się głównie dominacją online. Współtwórczyni podcastu Femdom after hours, performerka i edukatorka na polskiej scenie Femdom.

Czytaj więcej »
No more posts to show
Masz 18 lat? Are You 18 or older? Wejście na stronę od 18 lat. This website requires you to be 18 years of age or older.